Droogtijd van stucwerk en gestucte wanden
De warmte en luchtvochtigheid is met voorbehandeling EN het stucwerk altijd van groot belang. Daarnaast is het ook belangrijk dat de kamers goed door gelucht worden tijdens de voor en nabehandeling van het stucwerk. Wanneer het vocht niet uit het gips van het stucwerk kan trekken kan dit voor problemen zorgen. Het vocht moet namelijk uit de wanden kunnen trekken d.m.v. het ‘luchten’ van de muren, plafonds en dergelijke.
Droogtijd voor de muren en wanden is het langst durende proces van het stukadoren en de werkzaamheden daar om heen. Er wordt gezegd dat op basis van 20 graden celsius (20°C) per 1mm dikte wat er op de muur aan gips gesmeerd wordt er 1 extra dag gerekend moet worden in de droogtijd van de wanden en plafonds. Wanneer er voldoende lucht gecirculeerd wordt door de gestukadoorde ruimte klopt dit geval wel ongeveer tot een bepaalde dikte van 5mm. Wanneer de laag nog dikker gesmeerd moet worden als 5mm gaat er natuurlijk steeds meer tijd in zitten aangezien de onderste laag minder gemakkelijk droogt.
U kunt er bij het stucen vanuit gaan dus dat er minimaal 2 weken gewacht dient te worden nog na het smeren van de wanden of plafonds. Vervolgens kunnen deze behandeld worden met latex, verf of een van de overige stuc methodes. Afhankelijk van het soort verf en materiaal wat er gebruikt wordt komen hier dan ook weer extra droog dagen voor te staan, in de meeste gevallen is dit 1-2 dagen aan droogtijd naast dat het nog gerold, gesmeerd of gespoten moet worden.
Al met al kunt u dus rekening houden wanneer u de wanden gaat laten stucen in uw gehele huis dat er zeker voor een minimale termijn van 3 weken voor staat (inclusief het stucen en de voorbehandeling).